Jdi na obsah Jdi na menu
 


Star Wars: KOTOR I - 2.díl návodu

5. 7. 2010

2. DÍL NÁVODU
Návod 2. díl
Dantooine

Na pláních Dantooinu se nejednou setkáte s protivníky. Zatímco kath houndy lehce seřežete světelnými meči, banda Mandalorianů může být trochu těžší oříšek. Doprovodní Durosové s meči jsou spíše pro legraci, ale Mandaloriané samotní (ve skupině bývá většinou jeden nebo dva) mají velice silné štíty a největší šanci na vítězství v boji s nimi máte tedy právě šermováním. Mandaloriané také vždycky znamenají dva kluzáky nebo transportéry, kolem kterých stojí. Po úspěšné bitvě přiběhněte ke kluzáku zezadu a vlezte mezi motory – bývá tam Equipment Pack s nářadím, který ale vaše postava nevezme, pokud na něj kliknete z dálky (resp. nevběhne si pro něj mezi motory bez vaší navigace).

 Jedi Enclave a Courtyard
Běžte za Bastilou. Belaye po cestě slušně (LS) vysvětlete, že nejste Padawanem, a pokračujte do místnosti s mistry Jedi. Pokud nechcete skončit na Temné straně Síly, odpovídejte podle pravdy. Po úspěšném přijmutí do řádu Jediů musíte splnit tři zkoušky, aby se z vás stal Padawan. První z nich je u Zhara, kterému na pět otázek odpovězte následujícími odpověďmi: 1) There is peace. 2) There is knowledge. 3) There is serenity. 4) There is harmony a 5) There is the Force.

 


Druhou částí zkoušky je sestavit si světelný meč. Podle barvy a zvoleného krystalu také trochu měníte svoji vlastní osobnost. Mistr Jedi vám podrobně popíše každý ze tří typů a podle odpovědí na jeho otázky vás i odhadne, i když volba je stále vaše (viz tipy výše). Až dostanete krystal, vraťte se k Zharovi a na Workbench si sestrojte váš meč. Před odchodem můžete dílny ještě využít k vylepšení vašich ostatních zbraní či brnění.

Nyní můžete buďto zamířit přímo ven (Courtyard) pro nasbírání nějakých zkušeností, anebo se vrátit na loď. Tak jako tak vám venku stejně později dojdou lékárničky, takže se vždy pomocí Transit systému v inventáři vrátíte na Ebon Hawk.


Při prvním výlezu z Jedi Enclave si popovídejte s Jediem Nemem, zanedlouho totiž zemře. Jon vás poprosí o to, abyste zabili mandalorianské jezdce. Odměnou za quest, který vyžaduje spoustu běhání a tvrdých bojů, je kromě zkušeností i hezká řádka užitečných a drahých předmětů. Za mostem se dejte do řeči s Elise a zamiřte na Matale Grounds.

 Matale Grounds a Grove
Proběhněte kolem domu do zadní části. Droid u vchodu vás nepustí, takže pokračujte až k první potyčce s Mandaloriany. Po úspěšném obrání mrtvol se vydejte směrem k háji (Grove).


Pokud chcete vyřešit zapeklitý detektivní případ za pomoci mistra Jedie, dejte se doleva a vyslechněte oba podezřelé. V prvním kole mistru Bolookovi řekněte, že Rickard lže. Nyní se obou mužů a droida zeptejte na nově zpřístupněné otázky a opět se vraťte k Bolookovi. Zvolte Rickarda nebo Handona podle chuti, oba mají motivy. Ve třetí rundě se všech tří zeptejte na blaster a následně oznamte Bolookovi, že Handon lhal o nahlášení krádeže blasteru. Zeptejte se droida na vzorek krve a Bolookovi oznamte, že krev na blasteru není oběti, ale Handona. Po Bolookově prohlídce jste dotázáni na to, kdo je vrahem. Odpovězte, že se provinili oba, protože Calder spal s Handonovou ženou. Až mistr Bolook zrekapituluje celou situaci a pogratuluje vám, dostanete 1310 zkušenostních bodů.


Běžte po lávce dál, až dojděte k Juhani. Chvíli s ní musíte bojovat, poté se s vámi sama dá do řeči. Můžete ji buďto zabít (DS), anebo se pokusit ji přesvědčit o tom, že rada Jediů ji promine. Pokud byste se ztratili v rozhovoru a nemohli využívat Persuade, správné odpovědi jsou v pořadí (1,3,5,2,2,4). Nyní se vraťte na Ebon Hawk. Před vaší lodí je ideální místo pro questy vaší party - můžete zde rozmlouvat se všemi postavami. Běžte za radou Jediů, vezměme Bastilu do party a vydejme se s ní prozkoumat ruiny, o kterých se vám zdálo.

 Ruins, Sandral Grounds a Sandral Estate
V jeskyni musíte postupně otevřít všechny tři dveře a správně odpovědět na otázky, které vám zadají terminály poté, co zabijete hlídací droidy. Až po vás počítač bude chtít ,life giving seed-world types‘, odpovězte mu ,Oceanic, Arboreal a Grassland‘. Na ,death giving seed-world types‘ je správná odpověd ,Desert, Volcanic, Barren‘. Vlezte do posledních dveří a poraďte se s Bastilou o Star Forge. Vraťte se na Ebon Hawk a promluvte si s radou Jediů.
Můžete odletět, ale my ještě na chvíli zůstaneme a dořešíme si questy. Jediové vám dají úkol, abyste se šli podívat na Sandral Grounds. Po cestě si na pláních podejte druhou skupinu Mandalorianů. U vchodu do Sandral Estate vám droid dovolí vejít dovnitř. Poprvé se objevíte nahoře (1), ale to vás pan Sandral vyhodí. S klíčem od Rahasii vlezte zadním vchodem (2). Po areálu se pohybují roboti, které ale jednoduše rozsekáte světelným mečem. Vlezte do Shenovy cely (3), promluvte si s ním a jděte dál do bezpečnostní místnosti (4). Odsud můžete (pokud máte dostatek computer spikes) přes security panel prohlédnout zbytek areálu anebo bez boje odstranit nějaké hlídky.


Běžte dál do Rahasiiny cely (5) a promluvte si s ní. Vraťte se k Shenovi, po rozhovoru s ním budete přemístěni před dům, kde proběhne menší konflikt. Zapojte se do řeči, můžete získat dost (LS) usmiřováním obou sousedů. Pokud si stále nepřejete odletět, běžte na Sandral Grounds. Na východě najdete droida C8-45, kterého postrádá prodavačka u výlezu z Jedi Enclave. Pomožte mu vzpomenout si na jeho paní a oddanost (LS) anebo ho na jeho přání zničte (DS). Pokud jste droida zničili, můžete to jeho paní oznámit, stejně jako zalhat a sdělit jí, že droid stále pobíhá na planinách. Pokud zvolíte první možnost, v Enclave můžete jeho paní ještě později potkat s novým přítelem a pogratulovat ji (LS), stejně jako získat (DS) vyjádřením pochybností o jejím novém společníkovi.

Vlezte do Crystal Cave. Uvnitř kromě krystalů, které můžete dát do vašeho světelného meče, najdete také spoustu pavouků. S těmi se bít je ale velice jednoduché, zvláště pak v případě, že s sebou máte Bastilu.


Vraťte se do Grove. Jestliže jste už zabili obě skupiny Mandalorianů na Sandral a Matale Grounds, objeví se tu nejsilnější skupina s jejich vůdcem. Ten kromě abnormální výdrže disponuje také jakýmsi ohnivým mečem, který vám určitě nadělá neplechu a navíc je jeho majitel imunní proti veškerým trikům se Silou, které jsem na něj zkusil. Nejúčinnější asi bude vzít zkoušet Attack a používat hodně lékárniček. Až setnete i tuto skupinu, vraťte se na Courtyard k místu, odkud jste poprvé vyběhli na pláně. Jon vám rád dá odměnu za to, že jste pomstili jeho dceru (1000 kreditů).

Tím by podle všeho měla končit naší pouť na Dantooinu. Odsud se můžete na Ebon Hawku vypravit kamkoliv - my si jako první zvolili Tatooine. Kdykoliv můžete zamířit na stanici kolem Yavinu a od místního obyvatele zakoupit jeden z jeho drahých, ale unikátních vynálezů.


Tatooine

Ať už se vypravíte na písečnou planetu nebo jinam, ještě před odchodem z lodi vás Zaalbar upozorní na to, že se stala jakási nehoda se zásobami jídla a pití. Běžte se přesvědčit, že vám někdo opravdu ujídal ze spižírny. Proběhněte se po lodi a lezte do menších místností, až dojdete zpět do místnosti se zásobami, kde odhalíte onu dívenku. Buďto ji můžete vyhodit a nechat zemřít (DS), anebo se vrátit na Dantooine a promluvit si s Lur Arkou Silasem, stojícím nedaleko vaší lodě. Bude chtít přesvědčit, že je to ta dívka, kterou hledá. Vraťte se na palubu a začněte se s ní snažit domlouvat v jejím jazyce. Až pochopíte, co vám říká, popovídejte si s ní, vraťte se k Silasovi a vezměte ho na palubu. Odvede si holčičku a vy dostanete (LS) a zkušenosti. A nyní už konečně na Tatooine.

Uvítací výbor zkuste přesvědčit, že platit 100 kreditů za vstup je zbytečné. Kromě toho se k vám nejspíš přiblíží nějaká z postav, zadávající vám jeden z vedlejších questů – my si na ně uděláme čas až na konci tohoto dílu návodu. Opodál stojící zaměstnanec přístavu vám do lodi jakýmsi omylem vysype obsah klece s roztomilými, ale otravnými příšerkami. Gizek se můžete zbavit několika způsoby - v doku buď koupit jed za 300 kreditů, anebo odvézt zvířata specialistovi na Manaan, který je od vás rád odkoupí. Pokud se nerozhodnete ani pro jednu variantu, nic se neděje – zvířata vám nijak neublíží a v určité části hry samy zmizí. Běžte do Anchorheadu.


 Anchorhead
Sharina Fizark je na tom špatně, bude vám nabízet prodej toho posledního, co má. Pokud od ní kýžený předmět koupíte (LS, více LS v případě, že jí nabídnete peníze navíc), budete si u Czerka Corporation muset nechat zřídit lovecký pas. Ten byste potřebovali stejně, takže vlezte do budovy. Pas dostanete kompromisem za slib, že do kanceláře přinesete hůl hlavního náčelníka pouštních lidí (viz dále). Souhlaste, vezměte si pas a nezapomeňte se zeptat na Griffa.


Vraťte se dolů. Dayso Cooh vám nabídne mírumilovné řešení, jak onu hůl získat. Běžte pořád dál ulicí. U Swoop Registration se můžete přihlásit do závodů kluzáků, což je na ději nezávislá minihra. Pokud půjdete dál, budete se muset utkat se třemi temnými Jedi, kteří si na vás opodál brousí zuby. Doporučuji se před vchodem za Swoop budovu nadopovat injekcemi, jestli nějaké máte.

Po cestě ven vlezte do obchodu s droidy. Yuka Laka má droida, kterého potřebujete, ale jako první cenu stanoví 5000 kreditů. Okamžitě mu oznamte, že se zbláznil - strhne ji s omluvou na 4000. Níž už nepůjde, takže vám nezbývá než ji koupit (LS) anebo využít přesvědčování (Force Persuade) k tomu, aby cenu snížil (spousta DS a pokárání od zbytku party). Když se vám to vydaří, máte droida za 2500 kreditů.

Naproti krámku s droidy je kantýna a v ní Bastilina matka. Vezměte s sebou Bastilu a pomáhejte v dialogu – získat (DS) můžete samozřejmě tím, že je proti sobě budete štvát. V kantýně si také můžete zahrát pazaak. Před branou vám jeden ochotný Jawa zadá další quest. Ukažte váš lovecký průkaz hlídce u dveří a vyběhněte do Dune Sea. Vyslechněte si naštvanou manželku - nyní už máte zadání všech questů, takže je jen budeme postupně řešit.


Vydejte se směrem ke Sandcrawleru. Několikrát na vás zaútočí píseční lidé, ale ti zatím nepředstavují žádnou těžší překážku. U velkého stroje budete muset čelit třem vlnám dobře vyzbrojených písečných lidí, takže se na to řádně nadopujte a uzdravte. Na obou stranách vlevo a vpravo vedle Sandcrawleru si můžete zalovit; pozůstatky zabitých zvířat od vás pak za cenu přibližně dvaceti kreditů za kus odkoupí Fazaa Utral v Hunting Lodge.

Po písečných lidech sbírejte pozůstatky, abyste se za ně mohli převléci. Další cesta začíná za Sandcrawlerem.

 Sand People Territory
Neběhejte, jinak nespatříte miny, které jsou všude položené. Prohledejte zemi kolem banthů a seberte bantha fodder. Nyní jsou dva způsoby, jak vstoupit do pevnosti - mírumilovný a krvavý. Osobně jsem, ačkoliv se držím světlé strany Síly, zvolil druhou variantu, ale stála mě hodně úsilí. Pokud nechcete zbytečně bojovat, oblečte si hadry písečných lidí a místo zbraní si vezměte jejich hole, které se dají posbírat všude kolem, a bez boje dojděte až k vchodu a vlezte do Enclave. S sebou ale budete muset mít překládacího droida HK-47, kterého můžete získat až za extrémně nízkou cenu vydíráním (DS) prodavače v Droid Shopu. Bez HK-47 se vám bez boje nepodaří Sand People Enclave projít, protože vás odhalí stráže hned za branou a budete rádi, když uniknete živí a zdraví.


Když se ničeho nebudete dotýkat a s nikým se nebudete snažit mluvit, měli byste být schopni moci proklouznout dovnitř a dostat se až k veliteli, který vám nabídne splnění vašich žádostí za Vaporatory. Ty můžete koupit v Czerka Office za 400 kreditů, popřípadě i smlouvat za méně. Mně se ale nepodařilo proklouznout kolem hlídek až k veliteli nepozorovaně, odhalili mě a nezbylo mi, než všechny Tuskeny pomlátit. Pokud se vám něco takového stane, šetřete ošetřovacími metodami, protože odsud se nemůžete rychle přesunout na Ebon Hawk a zpět.


Běžte za nosem podél obvodu okruhu a otevírejte každou ohradu; vyběhne z ní spousta známých, které můžete ihned poslat domů (použijte nabízenou odpověd ve stylu ,Jsou příliš zaměstnáni na to, aby po vás z věží pálili‘). Konečně se dostanete až do té části, ve které je sám velitel písečných lidí. Bitva bude těžká, takže si alespoň rozhodně zapněte štíty a nabijte Sílu. Chieftain není sám, takže se vyplatí i hodit pár granátů. Po boji prohledejte mrtvoly a nezapomeňte vzít mapu a Gaffi Stick.

 Eastern Dune Sea
Blížíme se do velkolepého finále na Tatooinu. Běžte k velké jeskyni, po cestě se vás pokusí překvapit další banda pouštních lidí. Lov krayty vůbec nebude jednoduchý, ale Komad vám poradí, jak na to. Dojděte tedy k banthům uprostřed mapy a nadopujte se, protože jakmile banthy začnete převádět přes poušť, zaútočí na vás pouštní lidé a bude to velice tvrdá bitva.


Po jejím skončení si promluvte s Komadem, odstartuje celou akci. Pokud chcete získat druhou perlu (připravit tím tak Komada o jeho polovinu zisku a dostat hodně DS), budete mít příležitost. Vlezte do jeskyně a důkladně prohledejte všechny těla a zbytky – najdete krystaly, holocron Bastiliného otce a v neposlední řadě také druhou Star Map. Na cestě zpátky z jeskyně ještě budete muset podstoupit lítý boj s Calo Nordem, který se vám se svými muži přijel pomstit k východu z jeskyně. Bude od vás velice daleko a hned ze začátku po vás mrskne několik granátů, takže ani nebudete schopni použít Sílu.

 Řešení postranních questů
Nyní už nás můžete opustit a čekat na třetí díl návodu. Pokud byste ale chtěli dokončit všechny questy, vraťte se na loď a nechte Mission promluvit s jejím bratrem. Když už s ní budete mluvit, nechte si od ní udělat co nejvíce computer spikes. V kanceláři Czerka Corporation vyberte odměnu za hůl hlavního náčelníka, příležitostně tu od Griffa dostanete další quest, který jsem z morálních důvodů neplnil.

V kantýně můžete prodat perlu, pokud ji zrovna nechcete použít jako krystal do světelného meče. Kromě toho si také můžete vyskakovat na tři gamorreany a získat (DS), stejně jako rozhádat (DS) anebo usmířit a uklidnit Bastilu a její matku (LS). A konečně na konci Anchorheadu u brány dostanete ještě dárkové balení užitečných předmětů od Jawy, jehož lidi jste osvobodili v Sand People Enclave.

Pokud ještě chcete získat zkušenosti navíc, vylezte ven do Dune Sea a běžte pár metrů po levé straně - najdete tam mezi vlastními droidy uvězněného Tanise. Pokud jste si vzali security spikes, můžete droidy jednoduše vyřadit z provozu (4 spikes na jednoho). Jestli ne, budete muset přikročit k následujícím odpovědím na otázky v droidovi zakódované:

Droid A – Node 2
Droid B – chybějící řada začíná 7
Droid C – x = 120
Droid D - 31-13-12-14, 23-41-12-14

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Violent blood load

(AHardFarmcrawn, 8. 10. 2018 5:55)

Pression arterielle est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-lilly-prix/

Measuring Blood Weight

(AWoortRaresels, 28. 7. 2018 20:03)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-inde-horaire/